A apărut o oportunitate de a cumpăra o casă, am nevoie de un sfat.

DAMIRA
#1 / 04.06.2023 23:24

Пользователь

Bună ziua, dragi membri ai forumului, mi s-a ivit oportunitatea de a cumpăra o casă în Chișinău și aș dori să aud părerile și sfaturile voastre. Ce cartiere ale orașului îmi recomandați pentru cumpărarea unei proprietăți? Există nuanțe sau probleme specifice la care trebuie să fiu atent? De asemenea, aș dori să știu care sunt prețurile de pe piața imobiliară din Chișinău. Voi fi foarte recunoscător pentru sfaturile dumneavoastră.


Sovywka
#2 / 04.06.2023 23:52

Пользователь

Bună ziua! Atunci când alegeți un cartier pentru a cumpăra o casă în Chișinău, vă sfătuiesc să luați în considerare factori precum infrastructura, accesibilitatea transportului, disponibilitatea școlilor, grădinițelor și a facilităților medicale. Cartiere precum Centru, Botanica și Rîșcaniuc sunt adesea considerate atractive. De asemenea, este important să acordați atenție stării casei și infrastructurii din jurul acesteia. Prețurile proprietăților în Chișinău variază în funcție de zonă și de starea apartamentului. Vă recomand să folosiți platforma hometer pentru a găsi opțiuni. Aceștia oferă o gamă largă de anunțuri de la proprietari și agenții imobiliare. Asigurați-vă că întrebați experții și adunați cât mai multe informații înainte de a cumpăra. Mult noroc în alegerea locuinței tale în Chișinău!


DAMIRA
#3 / 05.06.2023 12:12

Пользователь

Vă mulțumesc foarte mult pentru răspunsul și sfaturile oferite! Apreciez informațiile utile pe care le-ați împărtășit și experiența dumneavoastră. Sunt recunoscător pentru timpul și ajutorul acordat în luarea deciziei mele de a cumpăra o casă în Chișinău. Voi ține cont de sfaturile dumneavoastră și voi folosi platforma hometer pentru a explora opțiunile disponibile. Mulțumesc din nou și vă doresc o zi minunată!